Wigilia dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Jabłonka

Kategoria:

DSC 0587W dniu 18 grudnia 2023r. w restauracji „Pasieka” w Jabłonce odbyło się spotkanie wigilijne dla  osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych z terenu Gminy Jabłonka.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Kazimierz Czepiel - proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Po wspólnej modlitwie i rozważaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, Pan Antoni Karlak Wójt Gminy Jabłonka złożył wszystkim obecnym świąteczne i noworoczne życzenia. W dalszej części miało miejsce tradycyjne łamanie się opłatkiem, a następnie wszyscy usiedli do wigilijnego stołu, by zasmakować potraw przygotowanych na tę okazję. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

Spotkanie uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej Jabłonka-Bory, którzy pod okiem pedagogów przygotowali piękny występ słowno-muzyczny. Wszyscy obecni wraz z dziećmi śpiewali tradycyjne polskie kolędy. Przedstawienie dostarczyło wiele uśmiechu, radości i wzruszeń. Dziękujemy, do zobaczenia w przyszłym roku.